Dolní Újezd trio

Mladší žáci: Miřetice - Dolní Újezd 1:7 (1:4)

Branky: 2x Sigl, Faltys Jáchym, Ryšan, Sejkora, Janecký, Ropek

Sestava: Vosmek –Sigl, Lenoch, Rejman, Ropek – Marek, Havran Radek, Zölfl , Sejkora – Opiela, Ryšan, Faltys Jáchym, Faltys Jaroslav, Doseděl, Janecký

V neděli jsme zajížděli k poslednímu zápasu soutěže na hřiště TJ Tatran Miřetice. Nezačali jsme dobře a domácí útočník našim zadákům utekl již  v 1. minutě a velmi jistě svoji šanci proměnil 1:0. V 5. minutě nám domácí brankář nabídl šanci na srovnáním nepovedeným výkopem a dnes hrotový útočník Jan Sigl nezaváhal 1:1. V posledních zápasech nám příliš nefungovaly útočné rohové kopy. V 8. minutě jsme kopali první roh a Jáchym Faltys uklidil levou nohou odražený míč 1:2. Ve 14. minutě Sejkora uvolnil do volného prostoru Tomáše Ryšana, který svůj souboj s domácím brankářem vyhrál 1:3. Ve 23. minutě máme další rohový kop a přesně zahraný míč letící vzduchem, ač v souboji tísněn, posílá k tyči Matěj Sejkora 1:4.

Ve druhém poločase byl obraz hry podobný. Měli jsme několik povedených akcí, které neskončily brankou. Jen duo Marek - Opiela dohromady třikrát trefili spojnici branky! V 51. minutě po akci celé levé strany Ropek poslal důrazný centr po zemi do prostoru penalty, kde našel v náběhu Filipa Janeckého, který z první uklidil míč za záda domácího brankáře 1:5. V 55. minutě domácí brankář neudržel střelu naší zálohy a správně dobíhající Jan Sigl míč se štěstím dorazil do branky 1:6. V 58. minutě uzavírá skóre zápasu trochu symbolicky Martin Ropek nádhernou nechytatelnou střelou do „šibenice“ z uctihodné vzdálenosti. Dnešní zápas byl Martinův poslední v kategorii mladších žáků, takže mu přejeme více takových momentů v kategorii starších žáků. Za zmínku určitě stojí ještě dva centry z pravé strany, kde se Ropek a ještě elegantněji Rejman dostali k zakončení hlavou. Bohužel oběma zakončením chybělo několik centimetrů. Krásné fotbalové momenty, neboť tento způsob zakončení se v kategorii mladších žáků příliš často nevidí.

Do hry se dnes rovnou měrou dostalo 15 hráčů, přesto bylo naše vystoupení kompaktní a kluci hráli naši hru. Všem děkujeme za dnešní výkon, ale i výkony za všech 21 kol soutěže.

Vítězem chrudimské okresního přeboru skupiny B mladších žáků se stalo neporažené družstvo Skutče, druhým týmem je mužstvo z Horního Újezdu. Třetí v soutěži je naše mužstvo a to i díky vítězství Horního Újezdu dnes ve Svitavách. V soutěži jsme uhráli 37 bodů, vyhráli jsme 12 zápasů, jeden zápas jsme remizovali a osm zápasů jsme prohráli. Dosáhli jsme na celkové skóre 84:60.