Mladší žáci: Nemošice - Dolní Újezd 8:2 (6:2)

Branky:

Sestava:

Nemošice - Dolní Újezd 8:2 (6:2)

Sestava: Lipavský Jakub – Kořízek, Doseděl, Lipavský Vojtěch, Kopecký, Sedlák, Jindra David, Zehnálek, Janecký, Klusoň, Jůza, Píša

V neděli jsme nastoupili za větrného a chladného dopoledne k poslednímu zápasu v Nemošicích. Počet hráčů, kteří nemohou hrát se stále rozšiřuje a tak jsme přivezli velmi mladé mužstvo. Devět hráčů bylo ročníku 2010, jeden ročníku 2011. Prošli jsme si začátkem zápasu, jaký nás v poslední době postihuje. V 10. minutě jsme prohrávali 5:0. Bohužel první tři branky v naší síťi byly „nešťastné“ – penalta (v kontextu ostatních neodpískaných zákroků ve vápně na naše hráče v zápase starších žáků) přísná, rozehrání autu hráčem ve hřišti a puštěný offside. Následně jsme vytvořili dvě hrubky a nesmazatelný rozdíl je na světě. Během dvou minut korigujeme na 5:2 – Klusoň a Janecký. Dvě krásné rychlé akce prostředkem hřiště směrem dopředu. Soupeř stanovuje poločas na 6:2. Ani ve druhém poločase se obraz hry nezměnil. Světlým okamžikem druhého poločasu byla chycená penalta (správně nařízená) náhradním brankářem Jakubem Lipavským. Domácí byli po celý zápas lepší, fotbalovější, pohyblivější a důrazem na míči většinu soubojů nad našimi mladíky vyhrávali. Konečné skóre 8:2 je jasným důkazem dominance domácích. O to více mě mrzí zbytečný, snad nechtěný začátek zápasu. Mohli jsme domácí alespoň první poločas trochu více potrápit… Bohužel děláme stále stejné chyby, nesoustředíme se na hru, špatně se orientujeme v prostoru velkého hřiště, neobsazujeme, nepřepínáme v hlavách mezi útokem a obranou. Fyzické parametry nemá cenu zmiňovat, s tím toho moc neuděláme. No čeká nás velký kus práce. Máme celou zimu přípravy před sebou a uvidíme jak to bude na jaře.