Dolní Újezd trio

Mladší žáci: Dolní Újezd - Svitavy B 5:3 (2:3)

Branky: 3x Faltys, 2x Ropek

Sestava: Vosmek – Zolfl, Sigl, Havran Radek, Lenoch, Sejkora – Kulhánek, Rejman, Ropek, Kočí, Opiela, Faltys Jáchym - Ryšan, Marek, Faltys Jaroslav

V neděli 16. 9. 2018 jsme na domácím hřišti hostili vedoucí a dosud neporažené mužstvo ze Svitav. Zápas jsme začali velmi dobře a to když v 5. minutě rychlou útočnou akci úspěšně zakončil Faltys 1:0. Soupeř odpověděl o dvě minuty později stejnou mincí. Pospíšil vyrovnal 1:1. V 15. minutě zápasu neudržel náš brankář míč po střele soupeře a pro Cvrkala to byla jednoduchá branka 1:2. Ve 20. minutě zápasu srovnává po rychlém přechodu do útočné fáze Faltys 2:2. Bohužel ve 23. minutě jsme darovali soupeři druhou branku. Po špatné komunikaci při naší rozehrávce Pospíšil zvyšuje na 2:3. Zbytek poločasu patří našim hráčům, kteří si vytvářejí několik vyložených šancí. V zakončení našich akcí nám chybí klid nebo zasahuje dobře chytající Leitner.

První polovina druhého poločasu se odehrává v duchu konce toho předchozího. Jsme lepší, na branku hostí se valí jeden útok za druhým. Ve 34. minutě využívá jeden z centrů do vápna Ropek a srovnává na 3:3. Ve 46. minutě zápasu náš tlak vrcholí a opět Ropek po rohu zvyšuje na 4:3. Ve 48. minutě Faltys svojí krásnou střelou z hranice vápna upravuje stav zápasu na 5:3. Byla to
Jáchymova třetí branka v utkání. V posledních deseti minutách zápasu hodně střídáme. Hosté se dostávají do hry, vytvářejí si převahu. Vypracovali si i několik dobrých šancí, jejichž zakončení bylo slabé a se všemi si poradila obrana či pozorný Vosmek.

Kluky chválíme, předváděli líbivý, avšak fyzicky náročný fotbal s nespočtem možností pro vstřelení branky. Klid v koncovce by přinesl naše výraznější vítězství již v prvním poločasu. Takže stále máme na čem pracovat. Příští týden zajíždíme do Bystrého.